Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barevná plavací deska

7. 6. 2008

Jenda sice nechodí do školy, ale už má šesté narozeniny, k nim dostal nádherně barevnou plavací desku. Druhý den šel s tatínkem a se starším bratrem Jožkou do plavání a vzal si svou novou desku s sebou.

Na Jožkovi bylo vidět, že Jendovi novou desku závidí. Pak si vzpomněl na svou vodní pistoli! Do plavání si ji vzít nemůže, ale k moři ano, tam je pro Jožku lepší  než deska. Ale musel uznat, že teď by byla lepší deska, se kterou Jenda zrovna plave.

 

Jenda se s pomocí tatínka naučil poměrně rychle plavat. Nejdřív plaval jen s deskou, ale pak dokázal plavat sám a bez desky! Desku si opatroval i když  už byl výborný plavec. Od druhé třídy na základní škole chodil do plavecké třídy a nejlepší děti plavaly závodně. Jenda  plavání zbožňoval.

 

Ani když začal studovat na vysoké škole, nepřestal závodně plavat. Dokonce se stal plavčíkem. Jednou v sobotu se v bazéně topila malá holčička Jenda se zhrozil a utíkal na pomoc, ale co se nestalo uklouzl a zlomil si ruku. Naštěstí se holčičce nic nestalo, přiběhl k ní nějaký pán a vytáhl ji. Jenda nemůže jet do Prahy a zúčastnit se na plavecké soutěže nejlepších měst. Vyčítal si, že neměl utíkat ale raději skočit hned do vody a  vytáhnout jí.

Jendovi se ruka rychle hojila, a proto si všichni mysleli, že pojede aspoň do druhého kola soutěže, tedy jestli se do něj dostane.

Po soutěži, tedy po prvním kole, Jenda vytáhl noviny a začal si číst jak dopadlo jejich město a reprezentanti...                                                              

 V novinách stálo: ,, Na pátém místě se umístilo město Kolsbop s reprezentanten Oldřich Mišolkou. Proto se toto město také účastní druhého kola v soutěži plavecké ( a vněm nejspíš bude reprezentovat Jan Tamolka ), na čtvrtém míste jsou Vijkotice s reprezentantem Miroslavem Ladronkou, třetí místo Luděk Vota a město Handik, Faltatočice se umístili na druhém místě s Martinem Otkou a NA PRVNÍM MÍSTĚ je Vojtěch Harduch a město ,,HUDLOJ"     

                    

Jenda tedy jel do druhého kola a umístil se na druhém místě. Pak se umístil v třetím a posledním kole na prvním místě,  a pak se toto město ( Kolsbop ) stalo druhým nejlepším městem v plavecké soutěži z celé České Republiky. A určitě někdy získá také první místo...

 

 

připravila Magda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Ritu

(Magda, 5. 1. 2009 19:25)

:-)

Pro Ritu

(Magda, 30. 9. 2008 21:05)

Dík rito

Vzkaz od Rity

(Rita, 30. 9. 2008 20:39)

Nápad dobrý a originální; trošku jsem ti text upravila, čárky, odstavce, nahradila často používaná slovesa. Občas máš věty dost kostrbaté, ale časem se doladí.
Vím, že není lehké psát a držím ti palce!
Tak vzhůru, vzhůru pastuškové...